افزایش تاثیر فنگشویی تابلو با جانمایی مناسب

خوب است بدانید هر ضلع از خانه شما مفهومی خاص را تقویت می‌کند. اگر سری به فروشگاه‌های لوازم فنگ‌شویی زده باشید حتما چشمتان به تابلوهای دکوراتیو مخصوص فنگ‌شویی خورده است. هرکدام از این تابلوها هدف خاصی را دنبال می‌کنند و نماد موفقیت ویژه‌ای هستند. به‌عنوان مثال اسب سمبل پیروزی و پیشرفت است و بهترین محل جانمایی آن جنوب، جنوب غربی و شمال خانه است. قرار دادن اسب در سرسبزی در جنوب باعث افزایش ثروت، اسب درآب در شمال باعث رشد و پیشرفت شغلی واسب های عاشق در جنوب غرب منجر به بهبود روابط خواهد شد. ممکن است از قرار دادن تابلوهای فنگ‌شویی در جای نامناسب نتیجه‌ای معکوس و نامطلوب بگیرید. بنابراین قبل از خرید تابلو و نقاشی در ابتدا درمورد مفهوم و محل مناسب نصب آن به‌خوبی تحقیق کنید.

بگذارید مثال دیگری بزنیم. اژدها و ققنوس در فنگ‌شویی نماد قدرت و پشتیبانی است. اژدها سمبلی برای آقایان و ققنوس نیز برای بانو استفاده میشود طرحی بسیار مناسب برای قسمت جنوب ،افزایش شهرت و محبوبیت می باشد. 


در علم فنگ شویی دایره به معنای وحدت و یکپارچگی است و نماد این که هر کاری که انجام دهید در نهایت نتیجه آن به خودتان بازمی‌گردد. از همه این‌ها گذشته وجود نماد دایره در دکوراسیون منزل به انعطاف‌پذیری بیشتر افراد و تلطیف دکوراسیون داخلی خانه کمک می‌کند. به طور مثال استفاده از میز غذاخوری دایره‌ای‌شکل باعث می‌شود تا در موقع غذاخوردن انرژی مدام در اطراف شما در گردش باشد و همین چرخه باعث می‌شود تا از غذاخوردن لذت بیشتری ببرید. استفاده از تابلوهای دایره‌ای‌شکل با طرح‌های منحنی نیز می‌تواند با ایجاد آرامش در فضا، تاثیر بی‌نظیر تابلوها در فنگ‌شویی را به شما اثبات کند.

اشتباهات رایج درمورد فنگشویی تابلو ها و انرژی منفی آن!

فنگ‌شویی مجموعه‌ای از اصول و قوانین است که به شما راهکارهایی آموزش می‌دهد تا بفهمید چگونه حس بهتری داشته باشید. مساله‌ای که باید به آن توجه کنید این است که در کنار تمامی سمبل‌ها و علوم فنگ‌شویی، در حقیقت این تلاش و پشتکار شماست که شما را به موفقیت، ثروت، عشق و سلامت خواهد رساند. این نمادها فقط انرژی شما را تقویت خواهند کرد و به‌هیچ‌عنوان معجزه‌گر زندگی شما نیستند.

این روزها بعضی از دکوراتورهای ناوارد با ارائه چیدمان‌های نادرست و خلاف قوانین فنگ‌شویی باعث می‌شوند انرژی منفی در فضای خانه به جریان بیفتد. در اینجا چند مورد از اشتباهات رایج را عنوان می‌کنیم تا شما هم رعایت کنید و گرفتار احساسات ناخوشایند نشوید.

نقاشی‌های نامناسب ممنوع!

از قدیم گفته‌اند اگر در مدت طولانی به هرچیزی خیره شوی آن‌چیز هم به تو خیره خواهد شد! چنانچه هرروز منظره‌ای غمگین، تابلویی اندوهناک و چشم‌اندازی ناشاد را تماشا کنی ناخودآگاه احساسات منفی به سمت شما هجوم خواهند آورد و شما را گرفتار خواهند کرد. پس تا جایی که می‌توانید نقاشی‌های مغموم و دلمرده را از روی دیوار بردارید و در عوض مناظری از طبیعت، تصاویری شاد و رنگ‌های زنده را جایگزین کنید.

افراط نکنید!

فنگ‌شویی شبیه به یک بازی سرگرم‌کننده است، به همین خاطر بسیاری از افراد در انجام آن دچار زیاده‌روی می‌شوند، در حالی که اگر بیش از حد در انجام اصول فنگ‌شویی پیش بروید نتیجه‌ای کاملا برعکس می‌گیرید. دیوار خانه را از تابلو و نقاشی پر نکنید! لزومی ندارد سرتاسر دیوار شما مملو از تصاویر باشد، منزل شما گالری نقاشی نیست! باید بدانید که در فنگ‌شویی یک تغییر کوچک نتایج بزرگی را به‌همراه دارد، پس به چند تابلوی زیبا و تاثیرگذار بسنده کنید و اجازه بدهید انرژی آن در فضا بچرخد و مستقر شود.

عکس‌های خانوادگی جای مخصوص دارند!

اتاق خواب شما حریمی شخصی است که فقط به شما و همسرتان تعلق دارد. دلیلی ندارد عکس‌های شلوغ و فامیلی را در آن به دیوار بیاویزید. اتاق شما یک محیط کاملا خصوصی است، پس تصویر افراد خانواده را به اتاق‌های دیگر خانه ببرید. نکته دیگری که مهم است تصویر افرادی است که از دنیا رفته‌اند. درست است که جای خالی عزیزانی که از کنار ما رفته‌اند باعث ایجاد حس غم و دلتنگی می‌شود و تماشای تصاویر آن‌ها تسکینی بر این درد است، اما سعی کنید در آویختن تصاویر عزیزان از دست‌رفته خود بر روی دیوار و میز و دکوراسیون خانه افراط نکنید.

تاثیر طبیعت!

عناصر طبیعی هرکدام انرژی بخصوص خود را دارند، اما جای نصب آن‌ها نیز بسیار مهم و تعیین‌کننده است، خصوصا اگر نیت دارید اتاق کار خود را با علم فنگ‌شویی بچینید. حتما این اصطلاح را شنیده‌اید که فلانی پشتش به کوه گرم است! بله! نصب کردن تابلوی کوهستان در پشت سر باعث ایجاد حس دلگرمی و اعتماد می‌شود. سعی کنید تابلوهای شهری و شلوغ را روی دیوار روبرویی آویزان نکنید و یا روی میز کارتان قرار ندهید. تصاویر شلوغ ذهن شما را آشفته و شلخته می‌کند.

تصویر آبشار، برکه، نهر و رودخانه در آرامشی که به محیط تزریق می‌شود بسیار مهم است، اما به‌هیچ‌عنوان تصویر آب را در پشت سرتان نصب نکنید، این کار نشانه از دست دادن شانس و فرصت است. بهترین محل نصب تابلوی آب ضلع شمالی خانه است. ضلع شمالی به قسمت موفقیت در کسب و کار معروف است و عنصر آن آب است.

جنگ ممنوع!

هرگز از تصاویر جنگ و نبرد استفاده نکنید. اتاق شما محل آسایش شماست، نه میدان مبارزه و پیکار! این تصاویر صلح‌آمیز است که می‌تواند روح شما را جلا ببخشد. خصم، خشونت، ستیزه‌گری و پرخاش به قلب شما و اهالی خانه استرس و فشار وارد خواهد کرد و انرژی مثبت و امیدوارانه شما را تخلیه می‌کند.

مهم‌ترین و آخرین نکته‌ای که باید بدانید این است که تنها وقتی به موضوعی اعتقاد دارید، آن موضوع در زندگی شما تاثیرگذار خواهد بود. چنانچه به علم فنگ‌شویی علاقمندید و تاثیر آن را واقعی می‌دانید می‌توانید از تلقین بصری و انرژی ناشی از آن بهره‌مند شوید. در غیر این‌صورت تمامی این فلسفه‌ها و نمادها و هزینه‌ای که بابت آن پرداخته‌اید بی‌فایده خواهند شد.

کلام آخر

فنگ‌شویی معمولا اصول ساده‌‍ای دارد. سلیقه و خلاقیت در هر فرد با دیگری متفاوت است و سبک چیدمان شما درواقع نشانگر خلقیات و روحیه شخصی شماست، اما چیزی که مشترک است رعایت اصول و ایجاد آرامش است. تاثیر تابلوها در فنگ‌شویی انکارناپذیر است و می‌توانید با انتخاب تابلویی مناسب انرژی قوی و مثبتی در منزل خود به چرخش بیندازید.